28.06.2019

[125] Jeśli lubisz tajemnicę, ta książka jest dla Ciebie // Niewyjaśnione tajemnice - Joel Levy


Każdy z nas słyszał kiedyś o tajemniczej strefie 51, Trójkącie Bermudzkim, Wyspie Wielkanocnej i wielu innych, popularnych teoriach, które nigdy nie zostały wyjaśnione. Nie każdy jednak wnikał w te tematy bardziej, a ta książka daje nam do tego świetną możliwość. Joel Levy daje nam na tacy historię, które zna cały świat, ale także te, które mogą dla wielu z nas być nowe. Dzisiaj właśnie chciałabym Wam troszeczkę opowiedzieć o tej książce.

Przede wszystkim jest ona dla każdego czytelnika, można dać ją młodszemu rodzeństwu, dzieciom czy osobom starszym, a dla każdego będzie przejrzysta i przyjemna w czytaniu. Autor nie rzuca nam żadnymi trudnymi hasłami, do których byłyby długie przypisy. Wszystko świetnie wytłumaczone na kilku stronach w bardzo prosty sposób. Dodatkową robotę robią tutaj oczywiście ilustracje, zdjęcia czy szkice, które skradły moje serce. To naprawdę świetne przedstawienie, możemy zobaczyć to miejsce lub rzecz, o której wspomina autor, a nie mamy tylko suchego tekstu, do którego trzeba by było wyszukać ilustracji w internecie. Mamy też podział na cztery rozdziały, w których znajdują się te wszelakie anomalie. Najpierw skupiamy się na tajemniczych miejscach, później na tajemniczych zdarzeniach, dziwnych doniesieniach i zagadkowych artefaktach.

Jeśli wcześniej nie miało się do czynienia z taką lekturą to ta książka na pewno wzbogaci Waszą wiedzę, ale dla osób, które od lat poruszają się po tych tematach nie będzie prawdopodobnie nic nowego i odkrywczego. Wiele z tych historii to mity, które żyją do dzisiaj; jak Atlantyda, o której już dowiadujemy się na samym początku, a niektóre rzeczy są wprost nie do uwierzenia. Mnie najbardziej zaskoczyła Rezydencja pani Winchester, która ma aż 160 pokoi i była budowana przez wiele lat, a dodatkowo ciągle modyfikowana. Ten dom mieści się w Kalifornii, a jakiś czas temu do kin nawet trafił film (horror) oparty na tych wydarzeniach.

Niektóre wydarzenia wydają się nieprawdopodobne, jak istnienie kosmitów, wiele osób w nich nie wierzy, jednak jest mnóstwo rzeczy, które zostały przez ludzi odkryte z wykopalisk i nie da się ich podrobić, a jednak nikt jeszcze nie rozszyfrował czym właściwie są. W rozdziale zagadkowe artefakty autor właśnie skupia się na tajemniczych pismach, które ludzie próbują rozszyfrować, choć przez tyle lat się im nie udało.

Za książkę dziękuję wydawnictwu almapress

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Theme by Violett