17.12.2015

Avengers TAG


Przychodzę dzisiaj do Was z nowym TAG'iem. Wymyśliłam go sama, bo ostatnimi czasy siedzę w domu chora i nie mam nic ciekawego do roboty. Nie trzeba być fanem Marvela, żeby móc zrobić ten TAG. Ja wymyśliłam go, ponieważ w tym roku były, aż trzy filmy Marvela w kinach, ale najwięcej zarobił film pt. "Avengers: Czas Ultrona", w końcu od 2012 roku mogłam znowu zobaczyć całą ekipę Mścicieli razem, co dla mnie jest fantastyczne. Poza tym teraz ekscytuje się także zwiastunem do "Kapitana Ameryki: Wojny domowej" i chciałam wymyślić coś nowego, być może ciekawego. Mam nadzieję, że Wam się spodoba i z chęcią go zrobicie.

1. Tony Stark - postać, która jest dla Ciebie chodzącym ideałem. 
Mój ideał oprócz oczywiście samego Tony'ego Starka nazywa się Aaron Warner, bohater książki pt. "Dotyk Julii", nie wiem jak można go nie lubić. On ma według mnie w sobie to coś, czego nie ma nikt inny. Jest jedną z najbardziej intrygujących postaci książkowych. Lubię powracać do tej trylogii, bo jest jedną z lepszych jaką czytałam. 

2. Steve Rogers - postać, która zawsze jest fair w stosunku do innych.
Grover z "Percy'ego Jacksona" idealnie według mnie pasuje do tej kategorii, choć w sumie sama nie wiem czemu, po prostu wpadł mi do głowy. On zawsze próbował być fair w stosunku do wszystkich.

3. Thor - postać z nadnaturalnymi mocami.
Oczywiście, że mogę tutaj dać mnóstwo postaci, bo  czytam głównie książki fantasy. I chyba wspomnę tutaj o pewnym wampirze, który jest alkoholikiem i kobieciarzem. Jeśli zgadliście, że mówię o Adrianie Iwaszkowie to macie +10 do szacunku ode mnie za to, że go znacie. Występuje on w "Akademii Wampirów", choć w "Kronikach Krwi" jest jedną z głównych postaci. Adrian jest wampirem, który ma moc ducha, tzn. może widzieć ludzką aurę, odwiedzać Cię w snach, zmuszać Cię do czegoś. Lubię jego postać, poza tym lubię jego moce.

4. Clint Bartonpostać ze świetną kondycją lub postać, która umie strzelać z łuku.
Tutaj pasuje mi Katniss z "Igrzysk Śmierci", ma świetną kondycję i umie strzelać z łuku. Przecież jakoś przetrwałą Igrzyska, przed pójściem na arenę także polowała by mieć mięso, móc wyżywić matkę i siostrę. 

5. Nathasha Romanoffpostać, która skrywa swoją przeszłość.
Cztery z "Niezgodnej", przeczytałam tylko pierwszą część, bo i tak mi się nie podobała, ale wątek Cztery był ciekawy. Przez to, co robił mu ojciec uciekł od niego i nie przyznawał się do niego, wyrzekł się rodziny.  

6. Bruce Banner - najmądrzejsza postać.
Oczywiście nikogo nie zdziwi jeśli trafi tutaj akurat Hermiona Granger? To jest chyba jedna z najmądrzejszych  postaci, oczywiście można tutaj też wstawić Genialną Astrid z "Gone" lub Annabeth z "Percy'ego Jacksona", ale Hermiona wpadła mi pierwsza do głowy. Gdyby nie ona to Harry zapewne nie pokonałby tak szybko Voldemorta. 

7. Pietro Maximoffpostać, która umarła poświęcając swoje życie dla innych.
Zapewne będę oryginalna, bo wymyśliłam postać, która nic nie znaczyła w tej książce, sama nie do końca wiem jak się nazywa. Była to kobieta, z którejś części "Zmierzchu", poświęciła swoje życie dla męża, bo wiedziała, że jeśli tego nie zrobi to on przegra z wampirem. Była to opowieść ojca Jacoba, niestety już nie do końca ją pamiętam. 

8. Wanda Maximoffpostać, która straciła całą rodzinę.
Mia z "Zostań, jeśli kochasz", dziewczyna sama mogła również umrzeć, ale postanowiła zostać. Była dzielna dając sobie radę z tymi wydarzeniami, nie wiem, czy każdemu, by się to udało. 

9. Nicky Furypostać, która dowodzi innymi.
 Reyna Avila Ramírez Arellano- córka Bellony i pretor Nowego Rzymu. Idealnie pasuje do tej kategorii. Ją możemy poznać w serii pt. Olimpijscy herosi", szczerzę to nie lubię tej postaci, ale pasowała mi tutaj akurat. 

10. Ultron - najciekawsza zła postać.  
Jonathan Christopher Morgenstern, postać z "Darów Anioła", nawet nie spodziewałam się, że będzie zły, zresztą i tak go lubiłam do samego końca. Bardzo mnie intrygował, nawet jako ten zły, zresztą ja lubię złe postacie. 

11. Vision - postać, która przypadła Ci do gustu. 
Oczywiście jest wiele takich postacie, ale chyba Leo Valdez jest na pierwszym miejscu. Syn Hefajstosa, który rzuca dobrymi tekstami. Mogłabym mieć takiego przyjaciela, nie przeszkadzałoby mi to wcale. 

Mam nadzieję, że TAG się podobał. Możecie go zrobić i podesłać w komentarzu link do niego na Waszym blogu, ja jednak postanowiłąm nominować parę osób, a są to:


Pozdrawiam, 
Tori.

4 komentarze:

Theme by Violett