05.01.2016

[7] Zostań, jeśli kochasz - Gayle Forman


                      

I znowu książka Gayle Forman, tą jednak czytałam już wcześniej. Postanowiłam jednak, że zrecenzuje ją dla Was, bo nie jest długa. Niestety nie jest tak dobra jak późniejsze książki autorki. Jednak możemy zobaczyć ekranizację książki, a w rolach głównych zobaczymy Chloë Grace Moretz (Mia) oraz Jamie Blackley (Adam).

"Uświadamiam sobie nagle, że umieranie jest proste. To życie jest trudne."               


Tracisz całą rodzinę, ulegasz wypadkowi. Masz wybór. Zostać albo odejść. Co wybierasz? Mia Hall staje przed takim wyborem. Rodzina umiera w wypadku samochodowym, a dziewczyna cudem jeszcze żyje. Jej dusza wyszła z jej ciała i wędruje po szpitalu. Dziewczyna zrozumiała, że to od niej zależy, pomagają jej w wyborze wspomnienia. Poznajemy życie dziewczyny sprzed wypadku.

"Ludzie wierzą w to, w co chcą wierzyć."      

Nie wiem czy sama umiałabym stanąć przed takim wyborem i mam takie szczęście, że nie muszę. W całej książkę nie podobało mi się to jak oczywiste będą to wspomnienia, Adam, rodzina, wiolonczela i tak w kółko, aż do znudzenia. Zastanawiało mnie to czy ona nie ma innego życia oprócz tego o czym mówi, chciałam ją poznać, a jednak nie udało mi się. Według mnie wszystko się tutaj dłuży, ale to tylko moje skromne zdanie. Jednak pragnę ją pochwalić za to, że kocha rodzinę, i nie mówi przy znajomych "starzy", żeby pokazać jaka to ona jest fajna, ma do nich szacunek, taki jaki powinno się mieć do rodziców. 

"- To w porządku - mówi - jeśli zechcesz odejść. Wszyscy pragną, byś została. Ja też tego chcę bardziej niż czegokolwiek w życiu. - Głos załamuje mu się z emocji. Urywa, odkasłuje, nabiera oddechu i mówi dalej. - Ale to moje życzenie i możesz się ze mną nie zgadzać. Więc chciałem tylko powiedzieć, że zrozumiem, jeżeli odejdziesz. To w porządku, jeśli musisz nas opuścić. To w porządku, jeśli chcesz przestać walczyć."

Książkę polecam osobą, które lubią takie historię. Można ją przeczytać bardzo szybko. Najlepsza w tej książce jest zdecydowanie okładka, bo ja lubię takie kolaże, a te pokazują nam, co się będzie dziać w tej opowieść. A Wam podobała się książką? Pamiętajcie, że we wcześniejszym poście miałam do Was pytanie na temat książki podróżniczki.
Pozdrawiam,
Tori.  

6 komentarzy:

 1. Ja book tour z chęcią zobaczę. Jestem ciekawa, jakie książki masz na swojej półce? Jak już mówiłam książka na mnie czeka, ale jeszcze muszę przeczytać jedną książkę i lekturę, no i nauka ;/
  Recenzja super i piękne cytaty dobrałaś :D No i ta okładka <3
  Pozdrawiam i więcej książek :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do tych wspomnień to też mnie nużyły. Tak zrób Book Tour, bo bardzo ciekawi mnie jakie książki masz na półce
  Pozdrawiam books--my-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno skończyłam ją czytać i szczerze mówiąc, nie rozumiem szumu, jaki się wytworzył wokół twórczości tej autorki. To prawda, że Zostań, jeśli kochasz czyta się naprawdę szybko, jednak nie znalazłam w niej nic wartego uwagi. Była taka... zwyczajna. Szkoda, że pomysł nie został lepiej wykorzystany.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 4. Również u mnie niedawno pojawiła się recenzja tej książki. Według mnie przeciętna, choć ma w sobie coś takiego... Dużo zależy czy ktoś to lubi, bo zdecydowanie nie jest to książka dla wszystkich. :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie. :D
  Podróże w książki

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem, czy sięgnąc po te pozycję, jest raczej przeciętna i ma kilka niedociągnięć z tego co mi wiadomo. Jeśli już sięgam po tego typu powieści, chciałabym, żeby było to coś bardziej treściwego, ale zarazem trzymającego pewien poziom.
  Pozdrawiam izapraszam do sibeie na konkurs, może znajdziesz coś dla siebie :)
  mojeksiazki-ola.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wydaje mi się przeciętna, spodziewałam się po niej czegoś o wiele lepszego.
  http://papierowenatchnienia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Theme by Violett