05.05.2017

Nowości wydawnicze w maju


Cześć, dzisiaj przychodzę do Was z trochę luźniejszym postem, który dotyczy wszelakich nowości wydawniczych. Pojawią się tutaj książki, które mnie zainteresowały. Może i Wam, któraś z nich się spodoba, a może macie inne, godne polecenia książki, które zostaną wydane w tym miesiącu? Możecie się ze mną podzielić. 


Mówią, że demony, zabobony i czary odeszły już do przeszłości. Czy na pewno?


Na pierwszy rzut oka Magda jest zwykłą dwudziestolatką. Czas wypełnia jej praca w małej księgarni oraz obowiązki domowe. To jednak tylko pozory, gdyż w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, Magda tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Tymczasem między Magdą a Mateuszem, tajemniczym chłopakiem, który niedawno wprowadził się do miasteczka, zawiązuje się nić sympatii. Dziewczyna pokazuje Mateuszowi świat słowiańskich wierzeń, nie mając pojęcia, że już wkrótce ona i jej przyjaciele znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Premiera: 10 maja

Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...Wszystkie wyznania, które przeczytacie w tej powieści, są prawdziwe.

Premiera: 10 maja
Zasada numer 1: nie traktuj jej inaczej tylko dlatego, że jest niewidoma.
Zasada numer 2: jeśli ją oszukasz, nie będzie drugiej szansy.

Parker Grand jest niewidoma. Straciła mamę w wypadku samochodowym, jej ojciec popełnił samobójstwo a Scott – były chłopak – zawiódł zaufanie. To całkiem sporo jak na jedną nastolatkę… Parker stara się być twardą dziewczyną. Kiedy nie biega swoją ulubioną trasą biegową, zajmuje się sercowym wsparciem i udzielaniem porad życiowych nieco zagubionym szkolnym przyjaciołom. Robi wszystko, żeby nie płakać, ale nie może już dłużej udawać, że nic złego się nie stało. Szczególnie, że kiedy w końcu zrozumie, co tak naprawdę przytrafiło się jej ojcu i dlaczego Scott tak się zachował, odkryje prawdę o tym, że nie wszystkie rzeczy są takimi, na jakie wyglądają…

Wzruszająca, szczera i mocna opowieść o przyjaźni, dorastaniu, tolerancji i żałobie po stracie, która może przynieść tylko ukojenie.


Premiera: 24 maja  (klikając na datę, można zamówić książkę już teraz) 

W tym miesiącu nie ma zbyt wiele książek, które chcę przeczytać, ale też dokładnie się wszystkim nie przyjrzałam, jednak jeśli macie coś do polecenia, będę chętna.


Pozdrawiam, 
Tori 

2 komentarze:

  1. Ja czekam na "Confess" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Najbardziej czekam na "Confess" i "Franco" <3 "Do zobaczenia nigdy" również bardzo mnie intryguje :D A oprócz tego jeszcze na ok. 7 innych pozycji ;D

    Zabookowany świat Pauli

    OdpowiedzUsuń

Theme by Violett